Új sikertörténet indul
Várjuk tagjaink és pártolóink táborába!
Célok
Egyesületünk célja szövetségbe tömöríteni mindazokat, akik felvállalják az együttműködést a társadalmi integráció kerületi, regionális és országos megvalósításáért, felhasználva a legkorszerűbb pedagógiai eljárásokat a közoktatásban és az élethosszig tartó tanulási folyamat teljes intézményrendszerében.
Az alapítók célja olyan szellemi műhely és európai uniós szemléletű oktatási tudásközpont létrehozása, amely lehetővé teszi a korszerű, és legszélesebb értelemben vett társadalmi integráció kérdéseinek bemutatását, kutatását, oktatását és az erre reflektáló társadalmi párbeszédet. Célunk, hogy helyi kezdeményezésünket országos hatókörű civilszervezetként bővíthessük a jövőben, a helyi, regionális oktatásfejlesztési problémáknak országos és nemzetközi látóteret és fórumot kívánunk biztosítani.
Feladatok
Az Egyesület feladata, hogy tagjai támogatásával és ösztönzésével, olyan pedagógiai programokat és civil kezdeményezéseket szervezzen, amelyek kiemelten szolgálják a társadalmi integráció, a népismeret, a nemzetiségi és etnikai hagyományőrzés, az oktatás által biztosítható esélyegyenlőség, a fenntartható társadalomfejlődés és a hátrányos helyzetű gyermekek és fiatalok társadalmi és gazdasági beilleszkedésének, európai uniós polgárrá válásának folyamatát.
Eszközök
Az Egyesület céljaihoz illeszkedő, kiemelten a társadalmi integrációt és a sikeres európai polgárrá válást elősegítő konferenciák, kiállítások, pedagógus továbbképzések, táborok, tanulmányutak, népszerűsítő rendezvények szervezése, illetve ilyen rendezvényeken való részvétel, többek között a bűnmegelőzés, drog-prevenció és a hátrányos helyzetű tanulók társadalmi esélyegyenlőségének javítása érdekében. E feladat megvalósítása érdekében felvállalja az Egyesület, hogy megszervezi e kérdésköröket tárgyaló nyomtatott és elektronikus publikációk, audiovizuális és információs-technikai taneszközök összegyűjtését, véleményezését és kiadását. Ugyanezen cél érdekében előadásokat, képzéseket és továbbképzéseket, valamint vitafórumokat és konferenciákat szervez.
2006-os innovációs tevékenységek
1. kerületi oktatási innovációs és EU-forrásszerzési fórumok
2. EU-innovációs szakanyagok fordítása és publikálása
3. NFT II humánerő-fejlesztési (esélyegyenlőségre és oktatási innovációra vonatkozó) anyagainak előzetes elemzése
4. Rövid tanulmányút (Bécs)
Kerületi oktatási innovációs és EU-forrásszerzési fórum
Egyesületünk 2006 májusától minden iskolai hónapban egy alkalommal műhelybeszélgetéseket kezdeményezett, ahol az iskolák, pedagógusok, oktatási döntéshozók és ezek társadalmi partnerei számára, ahol kicserélhetik innovációs elképzeléseiket, pályázási tapasztalataikat, megismerkedhetnek a megnyíló forrásokkal. Tárgyalt témakörök többek között:
-
Oktatási innováció és társadalmi esélyegyenlőség
-
Oktatásfejlesztés, helyi társadalompolitika és forrásteremtés
-
Hazai és Eu-források felhasználási esélyei és a pedagógiai innovációban rejlő lehetőségek
-
Hátrányos helyzetű tanulók felzárkóztatása, tehetséggondozás: a helyi prioritások összehangolása
-
Lépések a sikeres helyi humánerő-fejlesztési stratégiához: modellek és lehetőségek
- EU-innovációs szakanyagok fordítása és publikálása: a pedagógiai innováció releváns és korszerű anyagai közül a többség csak idegen nyelven érhető el, ehhez néhány EU és OECD összefoglaló kiadvány vezetői összefoglalójának lefordítása (pl. a 2006-13 új európai oktatásfejlesztési programok összefoglalása) hasznos lehet, s a fórum keretében megvitatható, az önkormányzati honlapon egyszerűen publikálható.
- NFT II humánerő-fejlesztési (esélyegyenlőségre és oktatási innovációra vonatkozó) anyagainak előzetes elemzése
Az egyesület vállalta, hogy megjelenésüket követően tartalmilag elemzi a fenti, stratégiai dokumentum legfontosabb innovációs elemeit és közzéteszi ennek eredményeit helyi vitára. A vitára az NFH képviselőjét és az OM szakértőjét is meghívtuk.
4. Rövid tanulmányút (Bécs) városfejlesztés és oktatásfejlesztés sikeres projektjeinek tanulmányozása a bécsi Ped. Intézet és Városháza előzetes meghívása és egyeztetése alapján
2005-ben bejegyzett közhasznú egyesületünket a kerületben évtizedek óta eredményesen dolgozó, számos kerületi oktatási munkaközösségben (romológiai, igazgatói, fejlesztéspedagógiai) vezető szerepet játszó pedagógus, valamint velük együttműködő oktatási szakértők, európai oktatásfejlesztési integrációs tanácsadók, szociális munkások hívták életre. Ha egyetért céljainkkal, töltse ki a mellékelt jelentkezési lapot illetve vegye fel a kapcsolatot velünk.
|